O nas  |  Kontakt  |  Prasa o nas

O nas

1C-Poland działa w myśl zasad, jakie obowiązują w całej grupie 1C. Można je streścić w 6 punktach:
  1. Ukierunkowanie na zaspokajanie rzeczywistych potrzeb użytkownika masowego.
  2. Rentowność pracy.
  3. Niezawodność, elastyczność i uczciwość we współpracy z Partnerami, Klientami końcowymi i Pracownikami.
  4. Pracować wydajnie, tworzyć i sprzedawać produkty lepsze od konkurencji.
  5. Stawianie na własne siły i współpracę z liderami.
  6. Czerpać z doświadczeń innych, lecz myśleć swoją głową.

   Cele, jakie postawiliśmy sobie wchodząc na rynek polski, są bardzo ambitne. Wiemy, że dzięki pomocy i zaangażowaniu naszych Partnerów są one jak najbardziej realne. Chcemy w najbliższym czasie stać się jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Stoją za nami ogromne doświadczenie i wiedza oraz owoc tych dwóch składników - system 1C:Enterprise 8. Jednak nawet najdoskonalszy system, bez wiedzy i inwencji ludzi, którzy go tworzą, nie ma racji bytu, dlatego też bardzo liczymy na współpracę z naszymi Partnerami. Konferencje, które przeprowadziliśmy, pokazały ich uczestnikom, że system 1C:Enterprise 8 jest żywym organizmem, którego modyfikacja jest ograniczona tylko wyobraźnią programisty. Istnieje już ponad 450 rozwiązań dla rynków branżowych wciąż udoskonalanych przez Partnerów firmy 1C.

   Szefem projektu 1C:Enterprise 8 w Polsce jest Maxim Lavrov. Maxim posiada wieloletnie doświadczenie oraz olbrzymią wiedzę na temat oprogramowania 1C:Enterprise, którą nabył podczas pracy przy różnych projektach 1C. Osobą odpowiedzialną za rozwój Sieci Partnerskiej w Polsce jest Piotr Taras.


   Firma 1C istnieje na rynku rosyjskim od 1991 roku http://www.1c.ru/. Dziś jest jednym z największych producentów i dystrybutorów oprogramowania w krajach Europy Wschodniej. 1C skupia się w swojej działalności na trzech polach:

   • produkcja oprogramowania
   • dystrybucja
   • produkty multimedialne

   1C kładzie największy nacisk na rozwój oprogramowania 1C:Enterprise 8. Jest to pełnowymiarowe i elastyczne narzędzie służące usprawnieniu codziennych rutynowych czynności, jakie wykonuje się w firmach. Oprogramowanie to powstało dzięki wiedzy i zaangażowaniu inżynierów i programistów, którzy na przestrzeni kilkunastu lat ulepszali i przystosowywali system do bieżących potrzeb rynku. W 2002 roku 1C otrzymało od rządu Federacji Rosyjskiej nagrodę za wkład w rozwój myśli i technologii informatycznej. W tym samym roku Minister Finansów rekomendował raporty 1C:Enterprise jako zgodne ze standardem obowiązującym w rozliczeniach skarbowych.

   Strategia 1C zakłada dystrybucję oprogramowania poprzez sieć partnerską. Nie sprzedajemy produktów 1C:Enterprise odbiorcom końcowym. Wymaga to bardzo dobrze skonstruowanego procesu obiegu informacji, struktury logistycznej i doradztwa serwisowego. Dział Hot-Line obsługuje miesięcznie około 30 tys. zapytań. Liczba ta pozwala uświadomić sobie skalę zaplecza, jakim dysponuje 1C.

   1C prowadzi też szereg projektów edukacyjnych. Cykl 1C:Edukacja to oprogramowanie umożliwiające przybliżanie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, biologii etc.

   1C zajmuje się również produkcją i lokalizacją gier. Sprzedaż multimediów odbywa się poprzez sieć sklepów, których na terenie Rosji posiadamy ponad 280. Rozwój tego obszaru rynku skłonił zarząd 1C do zakupu w 2005 roku grupy Cenega, w której skład wchodzi Cenega Poland Sp. z o.o.

   W związku z dynamicznym rozwojem, rozszerzając swoją działalność na terenie Europy Środkowej, Grupa 1C nabyła w roku 2005 firmę Cenega Poland. Cenega Poland funkcjonuje na rynku od 1991 roku i jest czołowym dystrybutorem programów do rozrywki domowej oraz gier komputerowych.

   • Wartość sprzedaży Cenega Poland ogółem w roku 2007 to około 40 mln
   • Ilość pracowników - 50 osób

   1C kilka informacji w liczbach:

   • Na dzień dzisiejszy już ponad 1 000 000 podmiotów i firm wykorzystuje w swojej działalności produkty zbudowane na platformie 1C i wchodzące w skład systemu programów 1C:Enterprise 8.
   • Liczba Partnerów 1C to już ponad 10 000 podmiotów i firm.
   • Zatrudniamy - ok. 1 000 osób.

   W 2007 zarząd 1C podjął decyzję o przystosowaniu i wdrożeniu oprogramowania 1C:Enterprise 8 na rynek polski.

    

   Referencje

   Firma Chemifarb S.A. zajmuje się sprzedażą i dostawą wszelkich pokryć podłogowych. Istnieje od 1989 roku i jest jedną z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm handlowych w swojej branży. „Wdrożone oprogramowanie usprawniło pracę organizacyjną w firmie i rozwiązało kilka istotnych problemów związanych z codzienną pracą przedsiębiorstwa.”

   Produkty

   System programów 1C:Enterprise 8

   stworzony został do automatyzacji codziennych czynności przedsiębiorstwa, rozwiązywania rozmaitych zadań biznesowych. 1C:Enterprise 8 cechuje się otwartością. Posiada możliwość integracji z innymi programami i systemami na bazie otwartych standardów i protokołów wymiany danych. wiecej...

   Kontakt

   1C-Poland Sp. z o.o.
   al. Bohaterów Września 9 lok.210 
   02-389 Warszawa

   Tel. +48 22 822 32 98
   Kom. +48 509 453 451

   Mail: info@1c.pl